999 پله تا دروازه بهشت | چین

برای رسیدن به این بهشت باید از تله کابین استفاده کنید. بازدیدکنندگان، از مرکز ژانگجیاجیه در ایالت هونان چین با تله کابین به کوه تیانمن میروند. حدود نیم ساعت طول می کشد تا تله کابین، 24500 فوت بالا برود و به بالای کوه تیانمن برسد. در آخر مسافران جلوی “دروازه بهشت” پیاده می شوند. غار تیانمن که حدود 5000 فوت بالاتر از سطح دریاست، بلندترین طاق طبیعی در جهان محسوب می شود و باعث شده تا نام این مکان بسیار مشهور شود. چشم اندازهای فوق العاده زیبا و منحصر به فرد باعث شده تا بازدیدکنندگان زیادی به این کوه بیایند.

مسیر دسترسی به دروازه بهشت

برای رسیدن به دروازه بهشت چین، بازدیدکنندگان باید از 999 پله که “پلکان بهشت”نام دارد، بالا روند. در معانی و رمزگذاری های چینی، عدد9، عدد خوش شانسی و نمادی از اقبال خوب و جاودانی است. کسانی که تمایلی به استفاده از تله کابین ندارند، می توانند سوار بر اتوبوس، از یک جاده باریک که 99 پیچ و خم دارد، این مسیر را طی کنند. خود غار تیانمن حدود 430 فوت ارتفاع و 190 فوت عرض دارد. تا سال 263 میلادی، این غار یک مکان کاملا عادی بود تا اینکه یک طرف صخره فرو ریخت و دروازه ای به سمت بهشت به وجود آمد. به هر حال مراقب باشید که با چه کسانی در مورد داستان پیدایش این غار صحبت می کنید. برخی بر این باورند که پیدایش این غار بسیار مرموز بوده و این باور باعث شد که برای بعضی افراد، کوه تیانمن به عنوان یک کوه مقدس شناخته شود.

جاذبه های گردشگری اطراف دروازه بهشت

بازدیدکنندگانی که به جاذبه های طبیعی مذهبی علاقه دارند، می توانند از معبد تیامنشان بازدید کنند، این معبد در سال 870 میلادی ساخته شده است. گفته می شود که اینجا مرکز بودایی های هونان غربی است. همچنین می توانید در پارکی که این کوه را احاطه کرده، گردش کنید. این پارک چشم اندازهای باورنکردنی و بسیار زیبایی دارد. چند مسیر پیاده روی در صخره ها وجود دارد (سه تا از آن ها از شیشه ساخته شده) که بازدیدکنندگان می توانند از این طریق به این ژئوپارک (پارکی که از نظر زمین شناسی اهمیت خاصی دارد و برای آگاهی عموم و جذب گردشگر استفاده می شود) و کوه مقدس چینی نزدیک تر شوند.

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.