دریاچه سوان

دریاچه سوان

درمورد دریاچه سوان چه میدانید؟
کشور ارمنستان ۱۰۰ دریاچه کوهستانی دارد که در این میان دریاچه بزرگی به نام سوان وجود دارد که از جاذبه های گردشگری ارمنستان به شمار می رود.این دریاچه در ۶۰کیلومتری شمال شرقی ایروان و دراستان گغارکونیک می باشد.دریاچه سوان از بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان به شمار می رود.
ماهی قزل آلای معروفی به نام شاهزاده در این دریاچه زندگی میکند،دریاچه های زیادی به سوان میریزد ما تنها یک رودخانه با اسم هرازدان از این دریاچه سرچشمه میگیرد.
بیشتر اماکن تفریحی و گردشگری و هتل ها در مجاورت دریاچه سوان قرار دارد اما مکان های گردشگری هم در اطراف دریاچه سوان قرار دارد که ورود آن برای عموم آزاد است.

مجله گردشگری ارمنستان
سوان در لغت به معنی سرزمین دریاچه هاست،البته ارمنی ها به دریاچه سوان جواهر ارمنستان لقب نهاده اند،چشمه آب معنی دیلیجان وشهرستانی با نام دیلیجان از مکان های دیدنی اطراف دریاچه سوان می باشد.
دریاچه سوان محل مناسبی برای تفریح هایی مانند جت اسکی،شنا،موج سواری،قایق گرفتن و آفتاب گرفتن می باشد.در نزدیکی دریاچه سوان سه کلیسا ساخته شده است و همچنین گورستانی دراین منطقه قرار دارد که از آثار تاریخی آن محسوب می شود.اینجا طبیعت وتاریخ هنرمندانه در کنار هم قرارگرفته اند.معماری های خاص مکان های تفریحی و هتل ها و رستوران ها مناظر را دوچندان می کند.
دریاچه سوان و زیبایی هایش جای دریایی که ارمنستان ندارد را پر کرده است ، دراین منطقه از ارمنستان دارای اکوسیستمی استراتژیک است،که ماهیگیری تنها با مجوز ممکن می باشد،هزاروششصد گونه گیاهی وسیصدوسی گونه جانوری تحت نظارت محیط بان های این منطقه می باشد.
داخل دریاچه سوان ماهی هایی از جمله ماهی سفید و….. وحیواناتی مانند گرگ، شغال، سمور،پلنگ ارمنی و…. در دشت ها و کوهستان های این منطقه زندگی میکنند.
پیشنهاد می شود اگر به این کشور زیبا سفر کرده اید به هیچ عنوان این منطقه زیبا را از دست ندهید.