غارنمکی جزیره زیبای قشم

غارنمکی جزیره زیبای قشم

به راستی کشور عزیزمان  زیبا ترین و جذاب ترین مکان های گردشگری را دارد که دردنیا بی نظیر هستند از جمله می توان به غار نمکی در جزیره زیبای قشم که بومیان آن را غار نمکدان می گویند اشاره کرد که بزرگترین و با درازای ۶۴۰۰ متر طویل ترین غار نمکی جهان است و درصدد آنند در یونسکو ثبت شود.

قشم-۴

این غارنمکی زیبا در ۹۰ کیلومتری شهر قشم قرار دارد و فاصله ورودی غار تا ساحل حدود ۲ کیلومتر می باشد پیشنهاد می شود که این مسیر پیاده پیموده شود چون به شدت دیدنی است.در اعماق غار نمکی تاریک است و برای دیدن استالاکتیت ها و قندیل های مرمرین و بلورین باید از چراغ قوه های پرنور استفاده کرد اما تا حدود ۲۰ متری احتیاج به چراغ قوه نیست زیرا نور خورشید آن را روشن می کند،حوضچه های طبیعی درون غارنمکی وجود دارد که از دور مانند برف زمستانی زیبا و دیدنی هستند. نمک های این غار بهترین نوع نمک خوراکی است که در آن عناصری مانند منیزیم وجود دارد که به دلیل طبی بودن کاملا مناسب ورزشکاران حرفه ای می باشد و تنفس در این غارنمکی به بهبود بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی و آسم کمک می کند،آب شور در غار نمکی همه چیز را منعکس می کند و خواهید دید هیچ کجای این غار شبیه جای دیگرش نیست و در هر طرف قندیل ها و اشکال زیبا و متفاوتی دیده می شود.

download (2)

سالانه هزاران توریست و گردشگر ایرانی و خارجی از این غارنمکی دیدن می نمایند. رفتن در داخل این غار تا ۱۰۰ متری بدون تجهیزات امکان پذیر می باشد البته تا ۱۰۰ متری این غارنمکی هم جاذبه ها و دیدنی های بسیار زیبایی دارد. اگر تا به حال به جزیره زیبای قشم سفر نکرده اید اگر اهل غارنوردی و گردشگری هستید به هیچ عنوان این جاذبه گردشگری بی نظیر را از دست ندهید.