مجله گردشگری
تیر ۲۸, ۱۳۹۵
پرواز چارتر چیست
تیر ۲۹, ۱۳۹۵

پارک ملی یلواستون

پارک ملی یلواستون در ۱ مارس ۱۸۷۲ به وسیله کنگره ایالات متحده آمریکا [۱] و به عنوان یک پارک ملی در ایالت وایومینگ بنا نهاده شد و سپس در ایالت‌های مونتانا و آیداهو گسترش یافت.این پارک نخستین پارک ملی جهان محسوب می‌گردد و شهرتش را مدیون حیات وحش و ویژگی‌های انرژی زمین‌گرمایی خود و به خصوص جلوه محبوب آن، آبفشان الد فیثفول است.[۲] این پارک ملی دارای اکوسیستم‌های متنوعی است ولی جنگل‌های کوهستانی اکوسیستم غالب را شکل می‌دهد.

ynp-yellowstone-entry-sign
بومیان آمریکا بیش از ۱۱٬۰۰۰ سال پیش در منطقه یلوستون زندگی می‌کردند.این منطقه در اوایل سده ۱۹ میلادی در جریان سفرهای لویس و کلارک کشف شد، گذشته از این مردان کوهستان (mountain men) در میانه سده ۱۹ میلادی بازدیدهایی را از منطقه داشتند ولی سازماندهی یلوستون تا دهه ۱۸۶۰ عملی نشد.بعد از تاسیس پارک مسئولیت نگهداری از آن به ارتش ایالات متحده آمریکا سپرده شد، مدیریت پارک تا سال ۱۹۱۷ در اختیار ارتش باقی‌ماند و در آن سال به سازمان تازه تاسیس پارک‌های ملی منتقل گردید.صدها بنا در این منطقه ساخته شدند که به واسطه اهمیت تاریخی یا معماری مورد حفاظت قرار دارند، همچنین محققین بیش از ۱٬۰۰۰ محدوده باستانی را در محدوده پارک کشف کرده و مورد مطالعه قرار دادند.

 

 

 

Bison_near_a_hot_spring_in_Yellowstone

پارک ملی یلو استون اولین پارک ملی جهان است که توسط کنگره‌ی ایالات متحده‌ی آمریکا در سال ۱۸۷۲ تاسیس شد و در طی ۱۳۹ سال میلیون‌ها بازدیدکننده را جذب خود کرد. سال گذشته یلو استون پذیرای حدود ۳٫۶ میلیون گردشگر بوده که از این نظر رکورد شکنی کرده است. علت شهرتش بیشتر به علت زمین‌های گرم، آبشارها و چشمه‌های آب گرمش می‌باشد و همچنین دهانه‌ی آتشفشانی که در ۴۵ مایلی‌اش وجود دارد، یلو استون را از دیگر پارک‌های مشابه خود متمایز می‌کند. وجود صدها گونه از حیوانات مختلف و آبشارهای عظیمش چشم اندازهای باورنکردنی را بوجود می‌آورد که در این پست با بیست تصویر دیدنی بیشتر آن را خواهیم شناخت .

hd-yellowstone-park-sign-179x3nuمناظر زیبا از یلواستون

 

دیدگاه ها بسته شده است

ما را محبوب کنید
مشاهده آفرتور های لحظه آخری در کانال تلگرام